JOGA

Joga jest ścieżką rozwoju osobistego opartą na ośmiu stopniach, lecz na zajęciach będziemy koncentrować się na asanach (pozycjach) i pranayamie (powiększeniu zasobów energii poprzez oddech) jako trzecim i czwartym stopniu hathajogi. Z czasem włączymy też do zajęć Elementy jogi dynamicznej.
Asany w jodze to specyficzny rodzaj wysiłku fizycznego. Ułożenie ciała w kolejnych pozycjach zwiększa siłę oraz elastyczność mięśni i ścięgien. Z uwagi na ogromną rolę oddechu korzystnie wpływa na dotlenienie organizmu i pracę serca. Co więcej, joga ma także pozytywny wpływ na psychikę ćwiczącego. Ułatwia radzenie sobie ze stresem, osiągnięcie wewnętrznego spokoju, a uaktywniając w pozycjach równoważnych obie półkule mózgowe, przeciwdziała starzeniu się mózgu. Oferuje uczestnikom potężny zastrzyk energii, dobre samopoczucie oraz sprawność fizyczną. Uczy jak panować nad swoimi emocjami i ciałem. Doświadczenie zdobyte na macie podczas praktyk iw istotny sposób wpływa na życie codzienne, uczy jak złapać odpowiedni dystans do wielu spraw i zachować równowagę.

 Zajęcia polecane dla wszystkich,  zarówno dla tych co jeszcze nie zetknęli się z jogą a chcieli by spróbować,  dla tych co czują, że ich ciała są sztywne i „ trudne w obsłudze. Jak i tych co mają już pewne doświadczenie w praktyce, a chcieli by poznać czym jest dynamiczna odmiana hathajogi.
Na początku na zajęciach pracować będziemy  nad fundamentalnymi pozycjami w jodze i przygotowujemy ciało do bardziej zaawansowanej praktyki. Przewidziana jest nauka prawidłowego oddychania i wykorzystania siły w mięśniach głębokich naszego ciała by poczuć lekkość i stabilność w asanach.

Terminy zajęć

Termin Uwagi Instruktor
Śr 19:30 ÷ 20:30
Pt 17:30 ÷ 18:30
w Pt co 2 tygodnie (10.03,24.03,7.04,21.04 itd.) Robert Kaczkowski

Page Error

We are very sorry but this page has some errors and cannot be displayed.
Please try again later and if problem persists contact our webmaster.