JOGA

Joga jest ścieżką rozwoju osobistego opartą na ośmiu stopniach, lecz na zajęciach będziemy koncentrować się na asanach (pozycjach) i pranayamie (powiększeniu zasobów energii poprzez oddech) jako trzecim i czwartym stopniu hathajogi. Z czasem włączymy też do zajęć Elementy jogi dynamicznej.
Asany w jodze to specyficzny rodzaj wysiłku fizycznego. Ułożenie ciała w kolejnych pozycjach zwiększa siłę oraz elastyczność mięśni i ścięgien. Z uwagi na ogromną rolę oddechu korzystnie wpływa na dotlenienie organizmu i pracę serca. Co więcej, joga ma także pozytywny wpływ na psychikę ćwiczącego. Ułatwia radzenie sobie ze stresem, osiągnięcie wewnętrznego spokoju, a uaktywniając w pozycjach równoważnych obie półkule mózgowe, przeciwdziała starzeniu się mózgu. Oferuje uczestnikom potężny zastrzyk energii, dobre samopoczucie oraz sprawność fizyczną. Uczy jak panować nad swoimi emocjami i ciałem. Doświadczenie zdobyte na macie podczas praktyk iw istotny sposób wpływa na życie codzienne, uczy jak złapać odpowiedni dystans do wielu spraw i zachować równowagę.

 Zajęcia polecane dla wszystkich,  zarówno dla tych co jeszcze nie zetknęli się z jogą a chcieli by spróbować,  dla tych co czują, że ich ciała są sztywne i „ trudne w obsłudze. Jak i tych co mają już pewne doświadczenie w praktyce, a chcieli by poznać czym jest dynamiczna odmiana hathajogi.
Na początku na zajęciach pracować będziemy  nad fundamentalnymi pozycjami w jodze i przygotowujemy ciało do bardziej zaawansowanej praktyki. Przewidziana jest nauka prawidłowego oddychania i wykorzystania siły w mięśniach głębokich naszego ciała by poczuć lekkość i stabilność w asanach.

Terminy zajęć

Termin Uwagi Instruktor
Śr 19:30 ÷ 20:30
Pt 17:30 ÷ 18:30
w Pt co 2 tygodnie (10.03,24.03,7.04,21.04 itd.) Robert Kaczkowski